Gaismas diožu krāsas un spilgtums

Gaismas diožu krāsas
Displejos tiek izmantotas gaismas diodes ar noteiktu spilgtuma līmeni noteiktiem ekspluatācijas apstākļiem (iekštelpām un ārtelpām). Neliels gaismas diožu spilgtuma līmenis iekštelpām ir vairāk piemērots acīm, bet ievērojami samazina nolasīšanas attālumu. Pārāk spilgtas gaismas diodes lietainā dienā arī samazina nolasīšanas attālumu, jo informācija sāk izplūst un izskatās pēc nepatīkama spilgta plankuma. Kompromiss ir iespējams regulējot spilgtumu atkarībā no apkārtējā apgaismojuma.
Gaismas diožu spilgtums
Maksimālai displeju efektivitātei un ērtai informācijas nolasīšanai mēs dodam priekšroku spilgtām gaismas diodēm, papildus uzstādot automātisko vai manuālo spilgtuma regulēšanu.
Redzamība atkarībā no krāsas, ja gaismas diodes uz melna fona (sākot ar lielāko): balta, dzeltena oranža, sarkana, zaļa un zila. Svarīgu lomu spēlē cilvēciskais faktors - spēja atšķirt tās vai citas krāsas vai toņus un jutīgums uz noteiktu krāsu iedarbību.
No pieredzes, izvēloties gaismas diožu krāsu sabiedriskām zonām: oranžā un sarkanā ir piemērotākās krāsas, baltās gaismas diodes rada noguruma sajūtu acīm augstā kontrasta dēļ, zaļā un sarkanā rada izteiktāku reakciju un tās pielietot vajag uzmanīgi, ņemot vēra spilgtumu. Ja displejs ir paredzēts cilvēku vai transporta plūsmai, krāsai nav liela nozīme un tā tiek izvēlēta ņemot vērā labāku redzamību un objekta dizainu.
SIA "Laika Stils", Latgales iela 248 D, LV-1063, Rīga, Latvija

tālr.:(371) 29 236 940

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.